Wspieramy Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu

Fundacja Lemura nawiązała współpracę z Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu w ramach projektu Serce od Serca. Poza szyciem poduszek wspomagających rehabilitację po zabiegu mastektomii i/lub usunięciu węzłów chłonnych, zidentyfikowaliśmy dodatkowe potrzeby DCO:

  1. Potrzebne są jednorazowe woreczki na dreny, które znacznie zwiększają komfort pacjentek po zabiegu. Takie woreczki to projekt własny DCO, ale koszt ich szycia znacznie obciąża budżet oddziału i może być tak, że w przyszłym roku pacjentki już ich nie będą miały.
  2. Bardzo pomogłyby dodatkowe pokrowce na poduszki “kliny”, które używane są po zabiegu w celu zabezpieczenia ran. Obecnie Dolnośląskie Centrum Onkologii posiada ograniczoną liczbę takich pokrowców, a są one szyte na zamówienie. Takie pokrowce muszę być uszyte z materiałów które jednocześnie odporne są na codzienne pranie jak i są naturalne i zapewniają komfort oraz wspomagają zapewnienie higieny.
  3. Współpracuje z fizjoterapeutką pracującą na oddziale w celu przygotowania ulotek dla pacjentek, które wytłumaczą jak ćwiczyć i prowadzić rehabilitację po zabiegu, w tym używając poduszek, które szyjemy w ramach projektu Serce od Serca.

 

JAK MOŻESZ POMÓC?

  • Zostając naszym partnerem i/lub sponsorem – bez materiałów nie uszyjemy serc, wasze wsparcie jest potrzebne, żeby nadać rozpęd i rozmiar projektowi! A razem zawsze można więcej i lepiej!
  • Wspierając projekt finansowo poprzez darowiznę na rzecz Fundacji Lemura  nr konta: 11 1140 2004 0000 3102 7758 1039,  numer KRS0000726533 z dopiskiem na jaki cel mają przeznaczone być fundusze.

Jeśli chcesz, możesz też wspomóc projekt Serce od Serca, który również prowadzimy dla DCO:


 

 

About the author: lemur

Leave a Reply

Your email address will not be published.