Meet and Code

Kolejny rok z rzędu wspieramy inicjatywę Meet and Code, w ramach której organizujemy zajęcia z Robotyki dla dzieci we Wrocławiu. W ramach projektu zrealizujemy 3 wydarzenia edukacyjne dla dzieci zagrożonych mającym ograniczony dostęp do edukacji i zajęć pozalekcyjnych.

#FootballPeople

W ramach #FootballPeople Fundacja Lemura we współpracy z organizacją Fare zrealizuje wydarzenie dla dzieci we Wrocławiu, w ramach którego dowiedzą się więcej o nierówności i dyskryminacji w sporcie oraz jak z tym walczyć. Poza edukacją dzieci będą również uczestniczyć w treningach piłki nożnej oraz rozegrają mecz towarzyski.

Wolontariat dla Onkologii

W maju 2019 Fundacja Lemura otrzymała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego na realizację projektu Wolontariat dla Onkologii, w ramach którego będziemy aktywizować mieszkańców Województwa Dolnośląskiego do uczestnictwach w inicjatywach związanych z ochroną zdrowia i jednocześnie wspierać Dolnośląskie Centrum Onkologii dostarczając uszyte przez wolontariuszy poduszki wspierające rehabilitację pacjentek po zabiegu mastektomii.

Współpraca

W lutym 2019 Fundacja Lemura podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Będziemy współpracować zarówno ze studentami, doktorantami jak i pracownikami naukowymi, których chcemy zaangażować nie tylko w sprawy publiczne, ale również wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie aby prowadzić jeszcze ciekawsze zajęcia edukacyjne promujące nauki przyrodnicze dla dzieci i młodzieży z terenu całego […]

Zajęcia edukacyjne

Realizujemy projekt sponsorowany przez Fundację EY wraz z wolontariuszami z firmy EY, w którym realizujemy zajęcia edukacyjne dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym we Wrocławiu. Projekt potrwa do końca marca i w czasie jego realizacji odwiedzimy kilka miejsc we Wrocławiu.